درب صنعتی و گاراژ

درب صنعتی و گاراژ


درب سریع صنعتی چیست؟

درب سریع صنعتی در محیط های صنعتی و هر محیطی که نیاز به عبور مستمر از درب می باشد استفاده می شود. درب اتوماتیک سریع صنعتی که به آن درب سریع بالارونده یا درب سریع PVC نیز گفته می شود، دارای قابلیت سرعت بالای باز و بسته شدن و جلوگیری از ورود گرد و خاک می باشد.

انواع درب سریع صنعتی
ریل ایران به عنوان یکی از تامین کنندگان تجهیزات ساختمانی در ایران، انواع درب های اتوماتیک سریع السیر صنعتی را در مدل های زیر ارائه می نماید:

درب سریع صنعتی رول آپ
درب سریع صنعتی فولد آپ

مشخصات فنی درب اتوماتیک سریع صنعتی

سرعت باز و بسته شدن پرده پی وی سی در این نوع درب ها در بازه ۱ تا ۳ متر در ثانیه بوده و ضخامت پرده حدود ۱.۵ میلیمتر است. درب سریع پی وی سی دارای سیستم بازشو، قبل از برخورد با مانع است تا از خسارات ناشی از برخورد با موانع جلوگیری شود. علاوه بر این، این سازه قابل استفاده در دمای بین ۲۵- الی ۷۵+ درجه سانتیگراد است. بدنه اصلی درب اتوماتیک سریع صنعتی از جنس پرده های pvc تولید می شود، این جنس به دلیل ویژگی های خاص کلرید پنی وینیل که مواد اولیه ساخت پی وی سی است، در بسیاری از صنایع نیز استفاده می شود. جنس پی وی سی بسیار مقاوم است و به هیچ عنوان در برابر آفتاب پوسیده نمی شود و رنگ آن تغییر نمی کند.

جرثقیل های سقفی چیست؟

معرفی ویژگی های انواع درب سریع السیر صنعتی

این درب اتوماتیک در انواع مختلفی طراحی می شود که در ادامه به ذکر مشخصات هر یک از آنها می پردازیم.

درب اتوماتیک سریع رول آپ

درب سریع صنعتی رول آپ با مکانیزم حرکت خودکار سریع و ساده یک گزینه مناسب برای استفاده در فضاهای صنعتی است. مهمترین ویژگی های درب سریع رول آپ طول عمر بالا، سرعت فوق العاده آن و سازگاری با شرایط سخت و تحمل فشار بالا می باشد.

درب اتوماتیک سریع فولد آپ

درب فولد آپ که به درب های تاشو نیز شهرت دارد یک نوع درب سریع صنعتی است که دارای سیستم خودکار برای باز و بسته شدن است و مناسب محیط های صنعتی و تجاری است. درب سریع فولد آپ از نظر جنس با مدل رول آپ آن تفاوتی ندارد بلکه تفاوت در نوع جمع شدن پرده PVC آنها می باشد.

اجزای اصلی درب اتوماتیک سریع السیر صنعتی

پرده PVC با ضخامت حدودی ۲ میلیمتر
پنجره شفاف از جنس طلق
ریل ها و کاورها
موتور حرکتی
سیستم کنترل
شفت، لوله و کاور لوله
هوابند قسمت پایین درب
سنسور های لبه حساس و سنسور های خطی و سنسور های چشمی

آشنایی با استانداردهای ریل ها

کاربرد درب سریع صنعتی

درب سریع صنعتی یا درب سریع صنعتی دارای ساختار مقاوم است و به طور عمده در صنایع و محیط های زیر استفاده می شود.

انبارها: با هدف جلوگیری از ورود جانوران موذی و حشرات، جلوگیری از نفوذ گرد و خاک، کنترل دما و رعایت بهداشت
لجستیک و تدارکات: به منظور کنترل ترافیک، دسته بندی فضا و ایجاد امنیت
سردخانه های بزرگ صنعتی: با هدف کنترل دما و صرفه جویی هزینه ها
کارخانه ها: از جمله کارخانه لبنیات و بستنی سازی
ساختمان های خودروسازی
سازمان های دارویی
فرودگاه ها
سوله ها

نکات نگهداری درب های سریع صنعتی

درب های سریع صنعتی به دلیل کاربردهای گسترده و استفاده متعدد از آنها که ممکن است در روز به دفعات باز و بسته شوند، و به دلایلی مانند استفاده نادرست، عوامل محیطی یا خرابی قطعات ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد، اما می توان با رعایت نکات زیر باعث طول عمر بیشتر آنها شد:

بازرسی دوره ای: با چک کردن دوره ای و تشخیص مشکلات و خرابی های احتمالی و همچنین تعمیرات پیشگیرانه کارایی درب اتوماتیک سریع صنعتی افزایش می یابد.
نگهداری منظم: نگهداری صحیح که شامل تمیز کردن و روغن کاری قطعات، تعویض قطعه های فرسوده، بررسی عملکرد نرم افزار و تنظیم صحیح آن، عمر مفید درب را افزایش می دهد.
آموزش کاربران: بسیار مهم است که کاربران با استفاده صحیح از درب های سریع صنعتی و دستورالعمل های استفاده از آن آشنا باشند و ناخواسته آسیب نرسانند.
نصب تجهیزات ایمنی: نصب تجهیزات ایمنی مانند سنسورهای حضور، چراغ هشدار دهنده و تجهیزات مکمل به جلوگیری از حوادث کمک می کند.

آشنایی با واردات و تامین ریل

مزایای درب اتوماتیک سریع صنعتی

سرعت بالا: یکی از مهم ترین ویژگی های درب سریع السیر صنعتی، سرعت بالای آن است که باعث می شود ورود و خروج افراد و وسایل نقلیه به سرعت انجام شود. سرعت این درب ها معمولا در حدود ۱ متر در ثانیه است.
امنیت زیاد: درب های سریع السیر صنعتی دارای امکانات ایمنی شامل انواع سنسورهای لبه حساس، مادون قرمز پرده ای و خطی تشخیص حضور و ریموت کنترل هستند و از برخورد جلوگیری می کنند.
مقاومت مناسب: درب های اتوماتیک سریع السیر صنعتی معمولا از جنس PVC (پی وی سی) ساخته می شوند که طول عمر بالا و قابلیت تحمل فشار را دارند و همچنین در دماهای مختلف هوا کارکرد مناسب دارند.
عملکرد بی صدا: طراحی درب های سریع السیر صنعتی به گونه ای است که به هنگام باز و بسته شدن تقریبا بی صدا عمل می کند و این ویژگی باعث کاهش اختلالات صوتی در محیط کار می شود.
افزایش بهره وری: با توجه به سرعت بالای باز و بسته شدن درب سریع السیر صنعتی، مدت زمان باز و بسته شدن درب ها به طور قابل توجهی کاهش می یابد. این ویژگی باعث فعالیت مستمر و افزایش میزان بهره وری می شود.

قیمت درب اتوماتیک سریع السیر صنعتی

قیمت درب اتوماتیک سریع السیر صنعتی با توجه به عواملی مانند ابعاد درب، جنس، طراحی و تکنولوژی ساخت متغییر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نوع درب مورد نظر و قیمت دقیق آن با کارشناسان ریل ایران تماس بگیرید.

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *