جرثقیل کارگاهی | فروش جرثقیل کارگاهی


نوعی از جرثقیل ها که قابلیت حرکت در سطوح ناهموار و غیر جاده‌ای دارند با نام جرثقیل کارگاهی یا لقمه گیر معروف هستند.
فرقی نمی‌کند که یک مکانیک باشید یا یک وسیله سنگین برای جابجایی داشته باشید، در هر صورت برای انجام این کارها باید از یک ابزار ساده که عملیات باربری را با ایمنی کامل امکانپذیر می سازد ، استفاده کنید.
این نوع جرثقیل ها دارای چهار چرخ فرمان پذیر و لاستیک های بزرگ آفرود هستند که از مشخصه های بارز این نوع جرثقیل ها می باشند.
جرثقیل های لقمه گیر در مقایسه با سایر جرثقیل ها طول کمتری داشته و می توانند در مکان های کوچک مانند کارگاه هایی که جرثقیل های بزرگ در آن ها جای نمی گیرند، تردد کنند.

نحوه عملکرد جرثقیل های کارگاهی

این سازه ها از یک طراحی نسبتاً ساده و مشابه با جک هیدرولیک برخوردار بوده و مجهز به چرخ یا پایه نگهدارنده که پایه ای برای بازوی عمودی ثابت است ، می باشند.
این بازو با اتصال محوری متصل شده است . برای جابجایی بار یک جک هیدرولیک که با جابجایی میله یا پا زدن بر روی پدال به صورت دستی کار می کند ، این عمل را انجام می دهد.
برای جابجایی بار با جرثقیل های کارگاهی در صورت امکان روی زمین باید تمیز و خشک باشد و همچنین جرثقیل باید در یک موقعیت پایدار تنظیم شود که بهتر است این تنظیم بر اساس باری که باید جابه جا کند، انجام شود.

 

کاربرد جرثقیل های لقمه گیر

از این سازه ها برای بلند کردن اجسامی که بطور مستقیم روی زمین قرار دارند، استفاده می شود . بدین صورت که وسیله مورد نظر به قلاب توسط تسمه یا زنجیر متصل شده و سپس از روی زمین توسط جرثقیل بلند می شود.
استفاده از این نوع جرثقیل ها در جاهایی که امکان تردد و ورود جرثقیل های بزرگ وجود ندارد، رایج است.
این نوع سازه ها همچنین می توانند ۲۵ الی ۲۰۰ تن بار را در سطوح غیر جاده ای و ناهموار جابجا نموده و یا از پشت ماشین تخلیه کنند.
از این جرثقیل ها به دلیل دارا بودن جک هیدرولیک در تعمیرگاه های خودرو برای خارج کردن موتور اتومبیل،جابجا کردن اجسام سنگین و … استفاده می شود.

انواع جرثقیل کار گاهی

–  ریل جرثقیل سقفی

این نوع سازه ها قادر به جابجایی بار با تناژ بالا می باشند و با توجه به اینکه قلاب می تواند در بین پل های اصلی حرکت کند ، ارتفاع بالابری زیادی دارد .
این نوع جرثقیل ها را می‌توان به چراغ روشنایی، جایگاه باتری، ذخیره مگنت و دیگر امکانات و تجهیزات مجهز نمود.
جرثقیل های سقفی دو پل با توجه به این که می توانند جابجایی بار را در طول ، عرض و ارتفاع سالن انجام دهند، از آنها در کارگاه های صنعتی و سالن های سربسته استفاده می کنند.

– جرثقیل سقفی تک پل

از این سازه برای جابجایی اجسامی که دارای وزن کمی هستند در صنایع کوچک استفاده می شود. این جرثقیل ها مجهز به یک پل و راهبرطولی هستند و از بال پایین پل جرثقیل وینچ بالابر آویزان شده است .
این نوع جرثقیل ها وزن کمی داشته و قیمت آنها در مقایسه با سایرین کمتر است.
یکی از ویژگی‌ها و مزیت‌های این نوع جرثقیل ها قابلیت دسترسی به وینچ بالابر در مواقعی که نیاز است تعمیرات انجام شود ، می باش. همچنین امکان نصب تجهیزاتی مانند مگنت ، چنگک ، کابین و غیره وجود دارد.
هنگام استفاده از این سازه محدودیتی وجود ندارد و از آن ها هنگام باربرداری در ظرفیت‌های کمتر از پنج تن استفاده می شود.

– جرثقیل دروازه ای

از این جرثقیل ها معمولاً در فضای باز استفاده می شود . انواع جرثقیل های دروازه ای شامل تک پل، دوپل و بدون کنسول است.
برای حرکت طولی این سازه بر روی ریل های فلزی، بر روی جعبه چرخ های دو طرف پایه ها قرار می گیرند.
استفاده ازجرثقیل های دروازه ای در سالن هایی که امکان نصب جرثقیل های سقفی وجود ندارد، مناسب است.
از این سازه ها می توان برای ساخت کشتی ، پل ، بزرگراه‌ها و دیگر خدمات در فضای باز استفاده نمود

ریل جرثقیل ستونی

جرثقیل های ستونی از رایج ترین سازه ها برای جابجایی اجسام هستند .
این سازه باعث حرکت همگون و ایزوتروپیک می‌شود و می توانند نیازهای جابجایی بار زیادی را برطرف کنند.
این جرثقیل ها به نوعی طراحی شده اند که می توانند در هر جایی نصب شوند و تنها چیزی که برای نصب به آن نیاز دارند ، یک ستون است.

– جرثقیل کارگاهی برقی

این نوع سازه ها که به صورت ثابت در مکان های سربسته مانند تعمیرگاه ها نصب می‌شوند، برای جابجایی و حمل بارهایی ۲ تا ۳ تن وزن دارند مناسب می باشند . این جرثقیل ها همچنین برای تخلیه بار نیز استفاده می شوند.
وجود جک هیدرولیکی در این جرثقیل ها باعث جابجایی و تخلیه آسان بار می شود.
راه اندازی و نصب این سازه ها آسان بوده و خود شامل مدل های مختلفی می باشند که شامل جرثقیل سقفی کارگاهی ، جرثقیل کارگاهی زنجیری ، جرثقیل های کارگاهی برقی و کارگاهی دستی هستند، که کارایی هر کدام متفاوت بوده و تنها به وسیله چند دستگاه که کنار هم قرار داده شده اند، ساخته می شوند.
این نوع سازه ها همچنین مجهز به پمپ هیدرولیکی دستی نیز می باشند و قابلیت تخلیه کن سریع دارند .

– جرثقیل دیواری

این نوع جرثقیل ها نوعی از جرثقیل های بازویی بوده که برای جابجایی اجسام از آنها استفاده می شود . جرثقیل های دیواری را می توان در ستون های سوله ، بصورت دیواری و کارگاه های بدنه ماشین آلات نصب نمود.
این جرثقیل ها طوری طراحی شده اند که دارای نصب آسان بوده و برای کارهای پیچیده نوعی صرفه جویی محسوب می شوند.
با توجه به اینکه طراحی این سازه ها وزن مرده را کاهش می‌دهد، باعث می‌شود که به راحتی با دست قابل جابجا شدن باشند.

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *